(ENG)
Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) izpilddirektora amatā šonedēļ stājas Mārtiņš Panke, līdzšinējais SEB bankas ārējās komunikācijas vadītājs.

FICIL valdes priekšsēdētāja Jūlija Sundberga: “Ar prieku paziņojam, ka FICIL komandai ir pievienojies izpilddirektors ar plašu pieredzi un prasmēm, kas ir nepieciešamas, lai organizācija varētu mērķtiecīgi virzīties uz savu mērķu sasniegšanu.”

Kā viena no galvenajām darbības prioritātēm jaunajam FICIL vadītājam būs turpināt dialogu ar valdību par investoriem aktuāliem jautājumiem, piemēram, ekonomisko un finanšu noziegumu apkarošanu, augstākās izglītības kvalitātes uzlabošanu, kā arī darba spēka pieejamību. Šie jautājumi tiks pārrunāti ikgadējā valdības un investoru augsta līmeņa sanāksmes (High Council meeting) laikā, kas šogad notiks 30. un 31. maijā.

Mārtiņš Panke: “Esmu gandarīts par iespēju pievienoties FICIL komandai. Tā ir organizācija, kas 20 gadu laikā ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem biznesa vides partneriem valdībai, kura viedoklī ieklausās un ņem to vērā. Tādēļ pievienošanās šai organizācijai ir liels izaicinājums. Izmantošu visu savu pieredzi valsts pārvaldes sektorā un uzņēmējdarbībā, lai sniegtu savu ieguldījumu FICIL mērķu sasniegšanā – caurredzamas, konkurētspējīgas un biznesam atvērtas ekonomiskās vides pilnveidošanā Latvijā.

Jaunais FICIL izpilddirektors uzkrājis pieredzi, strādājot par Ministru prezidenta Valda Dombrovska preses sekretāru no 2011. līdz 2014. gadam. Kopš 2014. gada Mārtiņš Panke ir strādājis SEB bankas komunikācijas komandā, un no 2017. gada darbojies Zviedrijas Tirdzniecības palātas Latvijā valdes locekļa amatā.

M.Panke ir absolvējis Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, iegūstot maģistra grādu, kā arī Vidzemes augstskolu ar bakalaura grādu politoloģijā.

Līdzšinējā FICIL izpilddirektore Marta Jaksona šī gada februārī uzsāka darbu Kontroles dienestā kā vadītājas vietniece.