Oficiālā preses relīze publicēta Valsts prezidenta mājaslapā 2024.gada 11.janvārī

11. janvārī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes pārstāvjiem Zlatu Elksniņu-Zaščirinsku un Reinholdu Šneideru (Reinhold Schneider). Tikšanās laikā puses pārrunāja cilvēkkapitāla attīstību un darbaspēka pieejamību Latvijā, enerģētikas politiku un valsts pārvaldes efektivitāti.

Valsts prezidents izteica pateicību Ārvalstu investoru padomei par konstruktīvo darbu un vērtīgo ieguldījumu uzņēmējdarbības vides uzlabošanā Latvijā.

“Augsti vērtēju valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā kopīgo vienošanos par darāmajiem darbiem, lai Latvijā ienāktu jauni ārvalstu uzņēmumi un esošie paplašinātos. Nenoliedzami, darāmā ir daudz, tai skaitā tiesiskās vides uzlabošana, birokrātijas un ēnu ekonomikas mazināšana, investīcijas cilvēkkapitālā un izglītībā, virzība uz enerģētisko neatkarību un attīstītu digitālo ekonomiku,” pauda Valsts prezidents E. Rinkēvičs.

FICIL ir iepriekš publicējis pozīciju ziņojumus, paužot nostāju un sniedzot rekomendācijas par cilvēkkapitālu, valsts pārvaldes attīstību, ilgtspējīgu attīstību, tiesiskumu un līdzvērtīgiem spēles noteikumiem.

11.01.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvjiem. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.